Softwarový generátor EKG signálu

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Tato diplomová práce se zabývá vytvořením EKG signálu a jeho možnými morfologiemi. Signál se generuje pomocí programu, který je vytvořen v prostředí MATLAB. Na základě prostudovaných metod popisujících signál, byla vybrána metoda, která využívá podobnosti jednotlivých úseků EKG křivky se sinusovým resp. trojúhelníkovým vzorem. Vytvořený program dokáže vykreslit EKG signál zadáním tepové frekvence, délkou signálu, vzorkovací frekvencí a modifikacemi příslušných vln a kmitů. Do signálu je možno přidat jeden nebo více předdefinovaných šumů. Generovaný signál lze ukládat do formátu, který podporuje program MATLAB.
The diploma thesis deals the cretion of the ECG signal and its potential morphology. A signal is generated using a program that is created in MATLAB. On the basis of these methods of describing the signal, was chosen method, based on the similarity of ECG with sinus respectively. triangular pattern. Generated by the program can draw the ECG signal by assignment of pulse rate, lenght of the signal, sampling rate and modifications of the waves and oscillations. One or more predefined noise can be added to the signal. Generated signal is possible to save to the format that supports program MATLAB.
Description
Citation
HENDRYCH, M. Softwarový generátor EKG signálu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Biomedicínské a ekologické inženýrství
Comittee
prof. Ing. Ivo Provazník, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Jana Kolářová, Ph.D. (místopředseda) Dr. Ing. Vlastimil Vondra (člen) Ing. Zenon Starčuk, CSc. (člen) Ing. Martin Vítek, Ph.D. (člen) MUDr. Michal Šenkyřík (člen)
Date of acceptance
2010-06-08
Defence
Student zodpověděl otázku oponenta týkající se výskytu bílého šumu v reálných EKG srozumitelně a s porozuměním. Prof. Provazník se zeptal na použitý typ filtru, který student využil pro filtraci svého generovaného signálu. Student zodpověděl otázku tak, že rozpoutal diskuzi, v níž byla část jeho odpovědi opravena. Dr. Vondra se zeptal na možnost nastavování parametrů generace EKG, student otázku zodpověděl a demonstroval na svém programu. Předložené řešení bylo komisí mírně zpochybněno.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO