Orientace kamery v reálném čase

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá orientací kamery v reálném čase pomocí záběrů z jediné kamery. Offline metody jsou zde popsány a použity jako reference pro srovnání metod pracujících v reálném čase. Metody pracující v reálném čase MonoSlam a PTAM jsou zde popsány a porovnány. Dále jsou v práci nastíněny pokročilé postupy, na kterých je možné nadále pracovat. 
This work deals with the orientation of the camera in real-time with a single camera. Offline methods are described and used as a reference for comparison of a real-time metods. Metods work in real-time Monocular SLAM and PTAM methods are there described and compared. Further, paper shows hints of advanced methods whereas future work is possible.
Description
Citation
ŽUPKA, J. Orientace kamery v reálném čase [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačová grafika a multimédia
Comittee
prof. Dr. Ing. Pavel Zemčík (předseda) prof. RNDr. Milan Češka, CSc. (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) doc. Ing. Peter Chudý, Ph.D., MBA (člen) doc. Ing. Stanislav Racek, CSc. (člen) doc. RNDr. Pavel Smrž, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2010-06-24
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm D. Otázky u obhajoby: Nejlepší dosažená hodnota chyby PTAM v tabulce 7.2 (str 44) je lepší než v tabulce 7.4 (str 48). Obě tyto hodnoty jsou překonány většinou hodnot z tab 7.8 (str 53), což mají být testy nad daty "poškozenými" výdadky snímků. Jak je možné vysvětlit tyto rozpory v hodnocení stejné metody nad stejnou datovou sekvencí? Proč tabulka 7.4 (str 48) nesrovnává obě metody na stejných distorzích kalibrace kamery?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO