C++ knihovna pro práci s čísly v pohyblivé řádové čárce s libovolnou přesností

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá návrhem floating point modulu, který umožní provádět operace s floating point operandy které mají libovolnou bitovou šířku. K tomuto účelu je modul implementován jako šablonová třída v jazyce C++. Modul je navržen tak aby umožňoval jeho použití při návrhu aplikačně specifického procesoru. Nejprve je popsán standard floating point čísel a šablonové funkce v jazyce c++. V praktické části jsou poté popsány algoritmy jednotlivých operací a návrh samotného modulu jako šablonové knihovny.
This thesis deals with the design of a floating point module, which allows to perform operations with floating point operands that have any bit width. For this purpose, the module is implemented as a template class in C ++. The module is designed to allow it to be used when designing an application-specific processor. First, the floating point number and template functions in c ++ are described. In the practical part the algorithms of the individual operations and the design of the module itself are described as template libraries.
Description
Citation
ZÁVADA, V. C++ knihovna pro práci s čísly v pohyblivé řádové čárce s libovolnou přesností [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2019.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačové a vestavěné systémy
Comittee
doc. Dr. Ing. Otto Fučík (předseda) doc. Ing. Zdeněk Vašíček, Ph.D. (místopředseda) doc. Ing. Jiří Jaroš, Ph.D. (člen) Ing. Tomáš Martínek, Ph.D. (člen) prof. Ing. Tomáš Vojnar, Ph.D. (člen) Doc. Ing. Valentino Vranić, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2019-06-17
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázku oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " D ". Otázky u obhajoby: Můžete uvést srovnání Vaší implementace s knihovnou GMP z hlediska výkonu? V případě naměření výrazných rozdílů jako u knihovny Boost, můžete se pokusit tyto rozdíly vysvětlit?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO