Měření odporu korozních vrstev konduktometrickou metodou

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Práce se zabývá studií principu bipolární elektrody v olověném akumulátoru, teorií provozu těchto elektrod. Byl vypracován rozbor současného stavu problematiky použití bipolárních elektrod v průmyslové praxi. Dále je v práci zpracován a vyhodnocen vliv složení kolektorových slitin na rychlost koroze středového substrátu bipolárních elektrod pomocí konduktometrické měřící metody. Tato měření byla provedena na experimentálních elektrodách s nespojitým systémem rovnoběžných žeber, která byla navržena a zhotovena na ústavu elektrotechnologie FEKT, VUT v Brně.
The work deals with topic of bipolar electrodes of lead-acid accumulator. Theoretical part of the thesis presents of comtenporary knowledge of the topic as it is described in scientific literature. Experimental part deals with conductometric method that is used in corrosion rate measurement of experimental electrodes.
Description
Citation
JURAS, J. Měření odporu korozních vrstev konduktometrickou metodou [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Elektrotechnická výroba a management
Comittee
prof. Ing. Jiří Vondrák, DrSc. (předseda) doc. Ing. Jiří Vaněk, Ph.D. (místopředseda) doc. Ing. František Bartes, CSc. (člen) doc. Ing. Jiří Maxa, Ph.D. (člen) doc. Ing. Petr Křivík, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2009-06-09
Defence
Diplomant seznámil státní zkušební komisi se zadáním, zpracováním a výsledky své diplomové práce a zodpověděl otázky a připomínky oponenta. Otázky u obhajoby: V přehledu současného stavu hovoříte o tom, že v bipolárním systému není nutná kovová mřížka, pokud proud teče z jedné strany bipolárního systému na druhou. V jakých případech teče proud jiným směrem a kterým? Proč je u bipolárního systému výhodné využití vyššího vnitřního tlaku? (Přehled současného stavu) Jak se mění s počtem bipolárních elektrod svorkové napětí a kapacita olověného akumulátoru? Jak je tomu u olověného akumulátoru klasické konstrukce? Ve vzorci (9) Zmi+1 je Zm1-2 nebo Zm2-3 ve schématu na Obr. 8?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO